Нову ініціативу для бізнесу, який прагне працювати прозоро, — Всеукраїнську мережу доброчесності і комплаєнсу — представила рада бізнес-обмудсмена Альгірдаса Шемети. Ініціативу підтримують Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Метою створення мережі є просування ідеї етичного та відповідального ведення бізнесу. Компанії-учасники мережі добровільно зобов’язуються підтримувати добру ділову репутацію та постійно удосконалювати стандарти доброчесності відповідно до кращих світових практик, інформують "Вікна".

Прозорий бізнес. “Даноша” приєдналася до Всеукраїнської мережі доброчесності і комплаєнсу

Прозорий бізнес. “Даноша” приєдналася до Всеукраїнської мережі доброчесності і комплаєнсу

Прозорий бізнес. “Даноша” приєдналася до Всеукраїнської мережі доброчесності і комплаєнсу

Прозорий бізнес. “Даноша” приєдналася до Всеукраїнської мережі доброчесності і комплаєнсу

Загалом 46 українських та міжнародних компаній 19 травня підписали в Києві декларацію про доброчесність і спільно формуватимуть принципи і правила діяльності мережі.

Метою створення мережі є просування ідеї етичного та відповідального ведення бізнесу: компанії-учасники мережі погоджуються підтримувати бездоганну ділову репутацію і постійно поліпшувати стандарти доброчесності згідно з кращими світовими практиками, повідомляє interfax.com.ua.

Передбачається, що члени мережі спільно працюватимуть над оцінкою антикорупційних ризиків для впровадження в своїх організаціях програм відповідності вимогам, залучатимуть представників бізнесу до обговорення принципів доброчесності, підвищуватимуть інтерес до прозорого ведення бізнесу серед учасників ринку, а також регулярно підтверджуватимуть рівень своєї доброчесності.

Бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета, який виступив ініціатором створення мережі, повідомив агентству, що її учасники планують до середини осені напрацювати модель, в рамках якої підтверджуватимуть виконання ними зобов'язань, узятих на себе в рамках цієї ініціативи.

Альгірдас Шемета уточнив, що таких моделей існує багато: від публічної самооцінки самої компанії до відповідності Міжнародному стандарту ISO 37001, що визначає вимоги для систем менеджменту по боротьбі з корупцією.

Бізнес-омбудсмен зазначив, що корупція залишається основною перешкодою для економічного зростання України, нагадавши, що, за даними Transparency International, Україна посідає 131-ше місце з 176-ти позицій в рейтингу сприйняття корупції.

Альгідрас Шемета додав, що на наступному етапі розвитку Всеукраїнської мережі доброчесності і комплаєнса передбачається проведення переговорів з державними органами щодо можливості та інструментів обліку участі компаній в ініціативах. За його словами, йтиметься про внесення цього параметра до системи оцінки ризиків, однак наголосив, що отримання таких пільг не є метою ініціативи.

Під час презентації було зазначено, що всі перші учасники мережі були рекомендовані Радою бізнес-омбудсмена, ЄБРР, ОЕСР, посольствами, міжнародними організаціями та бізнес-асоціаціями. Серед них, зокрема, компанії "Нова пошта", "Нібулон", "Астарта-Київ", "Комплекс Агромарс", УкрСиббанк і Кредобанк, "Кредит Європа Банк" та "Кредитвест Банк", "Де Ново", Arricano Real Estate Plc, група LafargeHolcim в Україні та "Подільський цемент", "Консюмерс-Скло-Зоря", "Сіменс Україна".

Крім того, до мережі увійшли "САН Інбев Україна", КУА "Національний резерв" та "Фенікс Капітал", "Даноша", "Метро Cash&Carry Україна", "Оріфлейм Україна", "Санофі-Авентіс Україна", "Віко-Україна".

Від імені сільськогосподарської компанії "Даноша" угоду про приєднання підписала начальник відділу зовнішніх зв'язків та розвитку ТзОВ «Даноша» Любов Богачевська.

www.vikna.if.ua

soc3.jpg