9-14 липня делегація з Івано-Франківщини у складі очільників обласних відомств перебувала в Польщі з ознайомчим візитом у компаніях «Полданор» (Poldanor) та «Прайм Фуд» (Prime Food), щоб оглянути їх виробництво та дізнатися більше про діяльність. Ці дві компанії є дочірніми підприємствами групи Axzon A.S., до якого входить українська агрокомпанія «Даноша».

Також, у прикарпатців була можливість поспілкуватися з представниками державних установ Польщі різних рівнів як на ділових зустрічах, так і під час неофіційного прямого спілкування.

Прикарпатці побачили в Польщі, яким може бути м’ясопереробний завод «Даноші»

Першим пунктом було місто Ґданськ, яке є адміністративним центром Поморського воєводства. Саме в цьому воєводстві знаходиться м’ясопереробний завод «Прайм Фуд» та один із набільших виробників свинини у Польщі «Полданор». Делегація побувала на зустрічі з віце-маршалом Польського Сенату Богданом Борусевичем а також з Павелом Орловським, який займає посаду віце-маршала офісу маршала Поморського воєводства. Під час цих зустрічей усі присутні мали змогу дізнатися про особливості організації співпраці між бізнесом та державними органами в Польщі, яким чином вирішуються питання охорони оточуючого середовища та наскільки сприятливими є умови для ведення сільського господарства. Окрему увагу звернули на те, що в регіоні дуже активно розвивається туризм, і велика кількість свинокомплексів не стоїть на заваді. Навпаки, велика кількість спільних проектів ствоюють ще привабливіші умови для того, щоб активно розвивати рекреаційну сферу та пропагувати спорт. До прикладу, в одній з ґмін, де знаходиться понад 5 свиноферм компанії «Полданор», є 33 озера. Сусідство з фермами аж ніяк не заважає розвиткові туризму в цій місцевості, а, навпаки, присутність інвестора допомагає спрямовувати більше коштів у рекреаційну сферу.

Про те, як живеться найближчим сусідам компаній «Полданор» та «Прайм Фуд», а саме, ґмінам (найменша адміністративна одиниця Польщі), представники Прикарпаття могли дізнатися з перших уст під час зустрічі з війтами (очільниками) ґмін Пшехлєво, Жечениця, Кочала, а також старостою Члуховського повіту.

Головною метою поїздки було знайомство з особливостями переробки м’яса у компанії «Прайм Фуд», адже «Даноша» планує розвивати таке виробництво і на Івано-Франківщині. А, оскільки «Прайм Фуд» належить до концерну Axzon та притримується загальних стандартів для усіх компаній, відвідини цього м’ясопереробного заводу надали можливість побачити приблизно таке виробництво, яке планується в Україні. Під час огляду виробничих цехів, представники Івано-Франківщини були здивовані високими стандартами якості та гігієни, які там панують. З першого кроку на завод просто вражає, наскільки чисті приміщення, не зважаючи на те, що там у виробництві залучена велика кількість людей і процес іде дуже активно. Кожен етап виробництва ділиться на окремі стадії, і для того, щоб забезпечити високу якість готової продукції, доступ на виробництво можливий тільки в певному порядку та у супроводі відповідальних осіб. Під час екскурсії у делегації була можливість побачити весь процес приготування мясних виробів а також спробувати декотрі з них під час дегустації.

Крім огляду м’ясопереробного заводу, делегація відвідала комбікормовий та біогазовий заводи компанії «Полданор», а також мали змогу отримати відповіді на різноманітні питання, пов’язані з охороною навколишнього середовища та соціальною діяльністю польських компаній.

Загалом, після завершення поїздки повернулися додому з твердим переконанням, що продовжувати розвивати сільське господарство у нас на Україні не тільки варто, а слід. Адже наша країна надзвичайно багата на природні ресурси і має величезний потенціал зайняти гідне місце не тільки серед аграрних країн Європи, але і світу.

Прес-служба ТзОВ «Даноша»

social-fund-galych-17.jpg